Uz čitanje riječi rastu 4 / Words grow by reading 4

Ovim projektom želimo približiti djeci čitanje knjiga i na taj način izgrađivati kulturu čitanja, unaprijediti čitalačke vještine učenika i potaknuti njihovo kritičko razmišljanje. Kroz redovnu praksu čitanja i analizu različitih književnih djela, nastojimo utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, promovirati čitanje kao naviku, unaprijediti vještinu čitanja, poučiti kako se pravilno odnositi prema knjigama. Želimo potaknuti interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga te na taj način razvijati svestranu i kreativnu osobu sa snažnim vještinama čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela te razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena.

Mrežna stranica projekta: https://sites.google.com/view/uz-citanje-rijeci-rastu/uz-%C4%8Ditanje-rije%C4%8Di-rastu-4

SURADNIČKE AKTIVNOSTI U PROJEKTU

Zimske zagonetke na Zoom-u

Zajedno s učenicima iz OŠ Marija Bistrica održali smo Zoom druženje. Upoznali smo nove prijatelje te se zabavili postavljajući si prigodne zagonetke.

Obilježavanje važnih datuma

Natjecanje u lijepom čitanju

Volimo čitati! Volimo čitati naglas! Zato smo se rado uključili u ovu zajedničku aktivnosti.

Naša čitanje poslušajte OVDJE!

Suradnički časopis

Uključili smo se u suradničku aktivnosti zajedničke izrade časopisa. Naš prilog odnosi se na knjigu Zoe Penn Knjižnica tajni: divovska greška. Vrijedne učenice 5. b razreda pripremile su zanimljive igre vezane uz djelo - rebuse i labirint.

Stvaranje časopisa pratite OVDJE!

Dan sigurnijeg interneta

Povodom Dana sigurnijeg interneta organizirane su radionice za učenike o sigurnosti u virtualnom svijetu. Proučili su 10 pravila pomoću kojih se mogu adekvatno zaštiti na internetu, a potom su primijenili naučeno u prikladnoj vježbi.