> PROJEKTI

Ivan Levačić: od Virja do Karlovca

Cilj nam je kronološki istražiti i zabilježiti trke i uspjehe na njima. Koja velika priznanja je Levačić dobio za svoja sportska dostignuća? Gdje je Levačić u odnosu na ostale brojne bicikliste u ondašnjoj Jugoslaviji? Kakva je perspektiva sportskog biciklizma danas? Pokušat ćemo saznati što više o Levačićevom djetinjstvu, mladosti, obiteljskom životu i hobijima. Želimo upoznati kroz ovaj projekt gospodina Levačića kao običnog i dragog čovjeka, a ne samo kao sportskog asa.

***

Naša škola odnosno odabrani su razredni odjeli:4.b, 4.raz PŠ Velika Jelsa i PŠ Zadobarje da sudjeluju u Međunarodnom istraživanju o učeničkim postignućima u području čitanja PIRLS 2011. godine (Progres in International Reading Literacy Stady) kojeg provodi IEA /International Association for the Evaluation of Educational Achievement).
U Republici Hrvatskoj za ovo istraživanje odabran je uzorak 25 osnovnih škola.
Posrednik u ovom ispitivanju je Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja i Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa RH.

Ključni dio ovog istraživanja predstavlja ispitivanje na koji način različiti čimbenici iz kućnog i školskog okruženja utječu na učenička postignuća.

PIRLS.pdf

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Dubovac Karlovac / Primorska 9, HR-47000 Karlovac / os-dubovac-ka.skole.hr / ured@os-dubovac-ka.skole.hr