Već drugu godinu zaredom odvija se naša zajednička suradnja na projektu , ove godine s nazivom „Meet to learn together“. Naša suradnja temeljena je na GLOBE programu i primjer je kako obrazovanje postaje most između dvije škole i dvije države. Učenici i učitelji iz Italije boravili su u Karlovcu od 20. do 22. 4. 2026. godine.
Tijekom boravka u našoj školi, organizirani su sportski susreti, posjeti i radionice. U radionicama biometrije i hidrologije sudjelovali su naši i talijanski učenici, a radionice su vodile Snježana Marković-Zoraja, Kristina Fratrović i Jasna Višnić. U slobodno vrijeme, goste smo poveli u obilazak grada te u posjet muzeju Aquatika.
Gosti iz Italije donijeli su nam na poklon sadnicu smokve koju ćemo posaditi u znak prijateljstva i suradnje te obilježavanja našeg zajedničkog druženja.
Posljednjeg dana boravka u Karlovcu, 22. travnja, na Dan planete Zemlje, u holu smo zajednički otpjevali pjesmu „We are the world“.
Kroz zajedničke projekte, istraživanja, virtualne susrete, razmjenu ideja i sada kroz ovaj susret uživo, pokazali smo da učenje ne poznaje granice.
Snježana Marković-Zoraja







