Novo u knjižnici

ZOO u knjižnici : radionica na Karlovačkom vrtuljku

Autor: Ana Sudarević, 22. 5. 2017. 12:40

I ove godine „zavrtio“ se Karlovački vrtuljak u školskoj knjižnici. U skupini pod nazivom Ritam, zvuk uvrštena je naša radionica ZOO u knjižnici koju su pripremile Ana Sudarević i učiteljica Bianka Dobrinić Ćosić (OŠ Dragojle Jarnević).

Sudionici su bili učenici 3. c razreda OŠ Dragojle Jarnević, a pomagale su im učenice petog i sedmog razreda naše škole Marta S., Lara M., Dora K. i Mia P.

Daroviti u Tvornici riječi

Autor: Ana Sudarević, 9. 5. 2017. 12:06

Teslići, skupina darovitih učenika naše škole, ovotjedni je sastanak održala u školskoj knjižnici. Naime, knjižničarka je za njih osmislila radionicu Velika tvornica riječi (nazvanu prema istoimenoj slikovnici francuske autorice Agnès de Lestrade).

Čitateljska putovnica

Autor: Ana Sudarević, 8. 3. 2017. 10:07

U 1. d razredu pokrenuta je aktivnost „Čitateljska putovnica“. Svaki učenik dobio je svoju "putovnicu" u koju će zapisivati pročitane priče te bilježiti dojmove o njima. Cilj ove aktivnosti je potaknuti učenike da svaki dan čitaju i tako, prije svega, usavrše svoje čitalačke vještine, steknu naviku čitanja iz užitka te, u konačnici, razviju ljubav prema pisanoj riječi.

Prvaši u knjižnici

Autor: Ana Sudarević, 6. 2. 2017. 12:11

Naša školska knjižnica bogatija je za osamdesetak novih članova. Naime, učenici prvih razreda upisali su se u knjižnicu i posudili svoju prvu slikovnicu.

Željka Horvat Vukelja šestu godinu gošća knjižnice

Autor: Ana Sudarević, 23. 1. 2017. 13:15

Početkom drugog polugodišta, od 2011. godine, gošća knjižnice je Željka Horvat Vukelja. Jedna od najpoznatijih autorica za djecu uvodi naše prvaše u nastavak nastavne godine.

Tako je bilo i danas, 23. siječnja, kada su organizirana dva književna susreta pa je omiljenu književnicu upoznalo gotovo stotinu djece.

Autorica na satu lektire

Autor: Ana Sudarević, 17. 1. 2017. 11:39

Poseban, drugačiji, sat lektire održan je u 6. d razredu. Naime, sat je, organiziran kao književni susret, vodila književnica Bojana Meandžija, autorica djela koje su učenici pročitali.

Ona im je, osim o samoj knjizi, govorila o kontekstu u kojem je knjigu napisala te sve dopunila događajima i doživljajima koji se ne spominju u knjizi. Također, posebno je bilo zanimljivo čuti izvorne zvukove koje je književnica sama snimila tijekom godina opisanih u knjizi.

Poklon za najmlađe čitatelje

Autor: Ana Sudarević, 13. 1. 2017. 09:11

U vrijeme darivanja, u našu knjižnicu stigao je vrijedan poklon. Radi se donaciji petnaestak novih i kvalitetnih slikovnica koje nam je poklonila obitelj Koller. Tako je jedan od najvažnijih dijelova knjižničnoga fonda, onaj namijenjen najmlađim čitateljima koji tek ulaze u svijet priča, knjiga i čitanja, obogaćen upravo u trenutku kada naši prvaši počinju samostalno čitati i posuđivati svoje prve slikovnice.

Iskreno se zahvaljujemo obitelji Koller na ovoj vrijednoj donaciji!

Priča za goste iz OŠ Grabrik

Autor: Ana Sudarević, 17. 11. 2016. 11:15

Učenici 3. c razreda iz OŠ Grabrik i njihova učiteljica Renata Sumina bili su danas gosti naše knjižnice. Prisustvovali su književnom susretu s Dorom Kučan, autoricom slikovnice Pobuna u zoološkom vrtu.

Školska knjižnica – ključno mjesto suradnje u suvremenoj školi

Autor: Ana Sudarević, 7. 11. 2016. 12:42

Županijska matična služba Gradske knjižnice "Ivan Goran Kovačić", Stručno vijeće školskih knjižničara Karlovačke županije i Podružnica Hrvatske udruge školskih knjižničara Karlovačke županije organizirali su 4. studenog 2016. u školskoj knjižnici OŠ Dubovac okrugli stol "Školska knjižnica – ključno mjesto suradnje u suvremenoj školi."

Zaključke pogledajte OVDJE.

« Kolovoz 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Dubovac Karlovac / Primorska 9, HR-47000 Karlovac / os-dubovac-ka.skole.hr / ured@os-dubovac-ka.skole.hr