Novo u knjižnici

Danas ti čitam

Autor: Ana Sudarević, 23. 10. 2017. 13:30

Čitateljski klub uključio se u akciju Danas ti čitam. Svoj smo sastanak posvetili čitanju jedni drugima. Naime, svaki je član pripremio odlomak najdraže priče te ga pročitao naglas. Poslušali smo, tako, devet priča, a glavni je cilj bio, osim uživanja u lijepim pričama, potaknuti ostale da uskoro i sami pročitaju neke od predstavljenih djela.

Gracija i Dora čitaju naglas

Autor: Ana Sudarević, 23. 10. 2017. 11:13

U srijedu 18. listopada održana je školska razina Natjecanja u čitanju naglas. Sudjelovalo je sedam učenica iz tri 4. razreda. One su publici, učenicima-članovima Čitateljskog kluba, predstavile odabrane knjige iz kojih su im potom čitale odabrani ulomak.

Sve je pratila i komisija koja je i odabrala našu predstavnicu na županijskoj razini Natjecanja, u mlađoj kategoriji. To je Gracija Čunović, učenica 4. d razreda, koja je čitala Edbina autorice Nade Mihelčić. Ona će sa svojom mentoricom Mirjanom Petković sudjelovati na Natjecanju koje se održava u Gradskoj knjižnici „Ivan Goran Kovačić“ 26. listopada.

Imat ćemo predstavnicu i u starijoj kategoriji. To će biti Dora Kučan, učenica 8. a razreda koja će čitati ulomak iz knjige Naši i vaši autora Maria Raguža, a koja se priprema sa svojom mentoricom Antoniom Colnar Mance.

Svima želimo puno sreće!

Bojana Meandžija u 6. a razredu

Autor: Ana Sudarević, 5. 10. 2017. 11:19

U školskoj je knjižnici, za učenike 6. a razreda, organiziran književni susret s poznatom karlovačkom književnicom Bojanom Meandžijom. Tijekom jednog nastavnog sata, autorica im je predstavila svoju knjigu Trči! Ne čekaj me... autobiografiju u obliku dnevničkih zapisa koje je počela zapisivati prije točno 26 godina, 4. listopada 1991. godine tijekom prvog napada na Karlovac.

Mjesec školskih knjižnica

Autor: Ana Sudarević, 3. 10. 2017. 12:59

I ove godine učenici šestih razreda proveli su uvodni sat lektire u knjižnici. Osim što su upoznali djela koja ih očekuju ove školske godine, knjižničarka im je pokazala knjige u nesvakidašnjem kontekstu. Tako su, na primjer, korištene kao dio namještaja ili nakita, motivi iz poznatih klasika našli su se na majicama i šalovima i slično. Također, prisjetili su se i najpoznatjih izreka o knjigama. Ona najpoznatija „Knjiga nije hrana, ali je poslastica“ bila je poticaj da samostalno oblikuju svoje poslastice – činkvine.

Najuspješnije se nalaze u e-zbirci.

Čitateljski klub

Autor: Ana Sudarević, 13. 9. 2017. 14:31

Članovi Čitateljskog kluba održali su prvi sastanak. U opuštenoj atmosferi, najprije smo se svi upoznali te razmijenili iskustva vezana uz knjige i čitanje. Također, najavljen je plan rada, odnosno aktivnosti. Sljedeći sastanak dogovoren je za srijedu 20. rujna, naravno, u školskoj knjižnici.

Pismenost u digitalnom svijetu

Autor: Ana Sudarević, 6. 9. 2017. 13:08

Preko pedeset godina, širom svijeta, 8. rujna obilježava se Međunarodni dan pismenosti.

Ovogodišnja tema glasi Pismenost u digitalnom svijetu. Cilj je upozoriti na važnost razvoja digitalne pismenosti budući da smo svakodnevno, sve više, okruženi i orijentirani na digitalne tehnologije.

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Dubovac Karlovac / Primorska 9, HR-47000 Karlovac / os-dubovac-ka.skole.hr / ured@os-dubovac-ka.skole.hr