Novo u knjižnici

Dobro opremljena školska knjižnica – prostor izvrsnosti: okrugli stol

Autor: Ana Sudarević, 15. 2. 2018. 13:19

Na Međunarodni dan darivanja knjiga, 14. veljače, održan je Okrugli stol pod nazivom "Dobro opremljena školska knjižnica – prostor izvrsnosti". Cilj je bio osvijestiti potrebu i važnost opremanja školskih knjižnica modernom opremom i namještajem koji će biti u skladu sa Standardom za školske knjižnice i ostalim zakonskim aktima.

Sudjelovali su knjižničari osnovnih i srednjih škola, ravnatelji te predstavnici Osnivača školskih knjižnica, Draženka Sila - Ljubenko, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Karlovca, Gabrijela Crnjac, savjetnica za predškolski odgoj i školstvo te predstavnice Karlovačke županije Martina Marić i Martina Tominac.

Maraton priča

Autor: Ana Sudarević, 1. 2. 2018. 12:45

Učenici 3. d razreda sudjeluju ove školske godine u posebnom maratonu – Maratonu priča. Naime, radi se o natječaju za najbolju priču napisanu pomoću Story teller kockica koji se održava treću godinu zaredom. Mi smo ga u našoj školi organizirali uz pomoć knjižničarke Anite Malkoč Bišćan iz Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ i to baš danas, 1. veljače, na Svjetski dan čitanja naglas.

Željka Horvat Vukelja, gošća knjižnice

Autor: Ana Sudarević, 25. 1. 2018. 12:51

Prvaši su drugo polugodište započeli razigrano i bučno, a najzaslužnija za to je Željka Horvat Vukelja koja već nekoliko godina redovito gostuje u našoj školskoj knjižnici. Kao i uvijek, popularna književnica pripremila je „punu torbu“ priča, pjesme, glume i igara pa će ovo veselo druženje sigurno dugo pamtiti i učenici i učiteljice.

Danas ti čitam

Autor: Ana Sudarević, 23. 10. 2017. 13:30

Čitateljski klub uključio se u akciju Danas ti čitam. Svoj smo sastanak posvetili čitanju jedni drugima. Naime, svaki je član pripremio odlomak najdraže priče te ga pročitao naglas. Poslušali smo, tako, devet priča, a glavni je cilj bio, osim uživanja u lijepim pričama, potaknuti ostale da uskoro i sami pročitaju neke od predstavljenih djela.

Bojana Meandžija u 6. a razredu

Autor: Ana Sudarević, 5. 10. 2017. 11:19

U školskoj je knjižnici, za učenike 6. a razreda, organiziran književni susret s poznatom karlovačkom književnicom Bojanom Meandžijom. Tijekom jednog nastavnog sata, autorica im je predstavila svoju knjigu Trči! Ne čekaj me... autobiografiju u obliku dnevničkih zapisa koje je počela zapisivati prije točno 26 godina, 4. listopada 1991. godine tijekom prvog napada na Karlovac.

Čitateljski klub

Autor: Ana Sudarević, 13. 9. 2017. 14:31

Članovi Čitateljskog kluba održali su prvi sastanak. U opuštenoj atmosferi, najprije smo se svi upoznali te razmijenili iskustva vezana uz knjige i čitanje. Također, najavljen je plan rada, odnosno aktivnosti. Sljedeći sastanak dogovoren je za srijedu 20. rujna, naravno, u školskoj knjižnici.

« Veljača 2018 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Dubovac Karlovac / Primorska 9, HR-47000 Karlovac / os-dubovac-ka.skole.hr / ured@os-dubovac-ka.skole.hr