« Ožujak 2021 »

​Kao doprinos Godini čitanja i mi ćemo organizirati događanja i aktivnosti pod zajedničkim nazivom

Čitanje - bilo kad i bilo gdje

ČITAMO O SVOM GRADU

Učenici PŠ Stative ugostili su u svojoj školi spisateljicu Ivančicu Šebalj koja im je pročitala svoju slikovnicu Priča o postanku grada Karlovca. Kroz priču, ali i ostale zanimljive aktivnosti poput rebusa i virtualnih puzzle-a, učenici su saznali manje poznate detalje o svom gradu, ali i pokazali koliko ga već poznaju. Radionicu su osmislile Ivančica Šebalj i knjižničarka Ana Sudarević.

VIRTUALNA ČAJANKA

Počeli smo s virtualnim čitanjem. Učenici 5. b razreda, tijekom virtualnog sata razrednog odjela, zajedno sa svojom razrednicom Antonijom Colnar Mance i knjižničarkom, čitali su ulomke iz romana Lažeš, Melita. Uz poneki keksić, šalicu čaja ili kakaoa, ugodno smo se družili zahvaljujući suvremenoj tehnologiji.

ČITATELJSKI IZAZOVI HRVATSKOG ČITATELJSKOG DRUŠTVA

Prihvatite izazov(e) – čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

Kao doprinos Godini čitanja osmišljen je program Čitateljski izazovi HČD-a. Svaki mjesec na mrežnoj stranici Društva (http://hcd.hr/djelovanje/akcije/citateljski-izazov/) kao i na ostalim mrežnim mjestima HČD-a, bit će objavljen po jedan izazov u koji se mogu uključiti svi zainteresirani ljubitelji čitanja.

Izazov za veljaču - mjesec ljubavi