> O školi  > Knjižnica  > E_kviz

S IVANOM U E-DAVNINE: prvi e-kviz u OŠ Dubovac

Stotinu godina od prvog tiskanog izdanja Priča iz davnina Ivane Brlić Mažuranić obilježili smo organizacijom prvog e-kviza u našoj školi pod nazivom S Ivanom u e-davnine. Kviz je objavljen na društvenoj mreži Edmodo i u njemu su sudjelovalo 59 učenika 6. c, 6. d, 8. c i 8. d razreda budući da su oni već članovi Edmodo-grupe profesorice Grkovski Zimet.

Pitanja za kviz, ukupno 15, bila su podijeljena u 5 setova; svaki tjedan objavljen je novi set od tri pitanja koji su učenici rješavali tijekom pet dana, počevši na autoričin rođendan 18. travnja. Uz svako pitanje bio je naveden link na mrežnu stranicu s odgovorom, a definirano je i vremensko ograničenje za rješavanje – 3 minute za svaki set. Sve materijale pripremila je knjižničarka koja je i administrirala kviz.

Po završetku aktivnosti organizirana je završna svečanost u školskoj knjižnici gdje su proglašeni i nagrađeni najbolji sudionici. Prvi pobjednik prvog e-kviza u OŠ Dubovac je Augustin Moškun (6. c), drugoplasirana je Maja Prahović (8. d), a treće mjesto podijelili su Antonela Kružić i Eric Kovačina (oboje 6. d).

Budući da su dojmovi sudionika vrlo pozitivni, u planu je novi e-kviz u novoj školskoj godini.

VREDNOVANJE KVIZA

Nesporedno po završetku aktivnosti provedeno je vrednovanje pomoću online ankete oblikovane alatom Google Forms. Anketu je ispunilo 49 učenika od ukupno 55 koliko ih je sudjelovalo u kvizu. Slijede rezultati:

« Kolovoz 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Dubovac Karlovac / Primorska 9, HR-47000 Karlovac / os-dubovac-ka.skole.hr / ured@os-dubovac-ka.skole.hr