Novo u knjižnici
Novo ruho u knjižnici
Autor: Ana Sudarević, 13. 11. 2013.

Bajke Hansa Christiana Andersena rado se čitaju bez obzira na godine. Tako su učenici sadašnjeg 5. a razreda čitali bajku Carevo novo ruho, najprije prije tri godine, na satu Hrvatskoga kao dio obavezne lektire, a potom ove godine, na satu Engleskoga jezika.

Osim što bajke zabavljaju i poučavaju, mogu poslužiti kao uvod u nove svjetove. Ova je bajka „otvorila“ vrata u svijet odjeće, obuće i modnih dodataka.

Naime, kroz nekoliko zabavnih igara, učenici su naučili ili ponovili nazive odjevnih predmeta, vježbali zaključivanje u igri Izbaci uljeza te moć pamćenja kroz igru Što nedostaje.

Nakon toga, poigrali su se modnih savjetnika. Radeći u grupi, trebali su iz časopisa izabrati, tj. izrezati odjevne predmete i modne dodatke za zadano godišnje doba te tako urediti svoj „modni ormar“.

Sat je održan u školskoj knjižnici koja je za ovu priliku bila prikladno uređena, poput krojačke radnje.

Imenovanje odjeće i obuće

Igra "Što vidiš?"

Igra "Izbaci uljeza"

Igra "Što nedostaje?"