Ukupno: 1820378

Novo u knjižnici
Europski dan jezika 2013.
Autor: Ana Sudarević, 4. 9. 2013.

Multikulturalizam, višejezičnost, poštivanje i njegovanje jezične raznolikosti temeljni su ciljevi Europskoga dana jezika. Stoga je taj dan obilježen i u našoj Školi, na satovima Engleskog jezika u 4. a, 5. a, 6. b i 8. b razredu.

Kroz različite radionice učenici su uspoređivali engleski i španjolski jezik, pjevali te naučili nekoliko španjolskih fraza.

Svi satovi održani su u školskoj knjižnici, a radionice su osmislile i vodile profesorice engleskoga jezika Tatjana Štanjer i Andrea Goršić te knjižničarka Ana Sudarević.

Multikulturalizam, višejezičnost, poštivanje i njegovanje jezične raznolikosti temeljni su ciljevi Europskoga dana jezika. Stoga je taj dan obilježen i u našoj Školi, na satovima Engleskog jezika u 4. a, 5. a, 6. b i 8. b razredu koji su održani u školskoj knjižnici.

Za četvrtaše i šestaše organizirana je mala radionica španjolskog jezika tijekom koje su naučili nekoliko osnovnih fraza. Nadalje, uspoređivali su engleski i španjolski jezik kroz odgovarajuće primjere, razgovarali o simbolima zemalja, te poslušali prikladne i poznate pjesme u kojma se prepliću ova dva jezika. Bilo je veselo, zabavno i korisno.

Učenici 5. a razreda prikupljali su najvažnije podatke o školskoj knjižnici kroz igru „Ms Jones, is the library open all day?“ Potom su, na osnovi prikupljenih odgovora, sastavili kratak tekst na engleskom jeziku.

Osmaši su odigrali kviz i tako provjerili koliko znaju o jezicima uopće, a potom su istraživali utjecaje nekih germanskih i romanskih jezika na engleski. Također, istraživali su i samu povijest engleskoga jezika.

I na kraju, možemo zaključiti da jezici svakako proširuju um i otvaraju nove horizonte.