Novo u knjižnici
"Zeleni" satovi u knjižnici
Autor: Ana Sudarević, 15. 3. 2013.

Najveći irski blagdan, Dan svetog Patricka, obilježen je u 4. a i 7. b razredu na nastavi Engleskoga jezika. Također, bila je ovo prilika da se, u oba razreda, uključi i geografija. Tako su učenici četvrtog razreda odredili gdje se točno nalazi Republika Irska, a sa sedmašima je profesorica geografije Jasna Višnjić ponovila gradivo o Irskoj iz prvog polugodišta. Četvrtaši su još upoznali simbole ove „zelene“ države i sv. Patricka, a potom se zabavili uz kviz o irskom vilenjaku Leperchonu  te bojanje djetelina. Sedmaši su, nakon ponavljanja gradiva iz Geografije, također odigrali kviz u kojem su provjerili svoje znanje o Irskoj, njenoj povijesti i sadašnjosti, kulturi, gospodarstvu i sportu. A budući da su Irci narod koji voli pjesmu, i mi smo na satu poslušali jednu od najpoznatijih irskih balada o nesretnoj djevojci Molly Malone.

Treba još reći da je za ovu priliku knjižnica bila posebno ukrašena zahvaljujući materijalima koje su prošlih godina izradili naši učenici te originalnim suvenirima iz Irske. Također, prema tradiciji, nastavnice i knjižničarka, a i poneki učenik, obukli su nešto zeleno.