Novo u knjižnici
MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA 2011.
Autor: Ana Sudarević, 3. 10. 2011.

Mjesec listopad posvećen je školskim knjižnicama, a ove godine obilježava se pod motom Školska knjižnica osposobljava učenike za život.

U našoj knjižnici planirana su različita dogadjanja kroz koja ćemo dodatno promovirati rad i ulogu knjižnice.

• U potrazi za knjigom: pretraživanje knjižničnog on-line kataloga
  • Ms. Jones, is the library open all day? - Na satu engleskog jezika učenici 5.a razreda su otkrivali informacije o školskoj knjižnici. Na kraju je svaka grupa napisala svoje izvješće. Evo najboljeg:

Our school library

The school library is open from 8,45 to 14,45. The library has 7000 books and every book has a bar code. There are 765 members. If you want to borrow a picturebook „Očišćeno jezerce“ or watch a movie Bambi you can come to the library. We also have magazines like Modra lasta and Internet on the computer. The most popular book is Guinness World Records. As the every library we have the biggest book – it is „Atlas svijeta za 21. stoljeće“. Out librarian likes crime novels. Her favourite writer is Hrvoje Hitrec. And that is all you have to know about our library.

Iva B., Tihana V., Ivan P., Elena B. (Class 5 a)

• New technologies - Na satu engleskog jezika učenici 7.b razreda raspravljali su o suvremenim aparatima (mobiteli, TV, računala, kamere, iPod), njihovim prednostima i nedostacima, iznosili su svojamišljenja i davali primjere iz vlastitog života. Također, razgovarali su o pravilima ponašanja u virtualnom svijetu te o utjecajima moderne tehnologije na jezik. Grupa učenika je predstavila besplatni web alat Storybird koji su sami koristili za izradu kratkih priča o sebi. Pozivamo vas da ih pročitate:

What am I? on Storybird

This is me =) in my upside-down world on Storybird

My friend and I on Storybird

Također, i ove godine uključit ćemo se u projekt  izrade straničnika za knjige koji organizira Međunarodna udruga školskih knjižnica.