« Srpanj 2024 »

Pripadnici Karlovačke građanske garde uručili Diplome učenicima 6.b razrednog odjela
Autor: Maja Lukić, 20. 6. 2024.

Dva tjedna nakon posjeta pripadnika Karlovačke građanske garde Osnovnoj školi Dubovac, učenici 6.b razrednog odjela ponovno su dočekali čuvare naše tradicije. Pripadnici garde vratili su se kako bi uručili Diplome učenicima koji su najbolje riješili kviz znanja o gardi, koji su rješavali nakon prvog posjeta.

U početnom posjetu, pripadnica garde Danijela Dojčić i zapovjednik Emil Črne održali su izuzetno zanimljivo predavanje. Učenici su imali priliku naučiti o povijesti Karlovačke građanske garde, vidjeti tradicionalne odore, oružje i zastavu, te saznati više o važnim događanjima na kojima Garda sudjeluje.

Kviz znanja koji su učenici rješavali nakon tog predavanja testirao je njihovo novo stečeno znanje. Danas su najbolji među njima nagrađeni majicama s logom Garde te posebnim Diplomama koje su im uručili zapovjednik Karlovačke građanske garde Emil Črne, gardistica Danijela Dojčić i tajnik Garde Ivan Barić. No, niti jedan učenik nije otišao praznih ruku. Nakon što su najprije pročitana imena učenika koji su najbolje riješili kviz znanja, svi učenici dobili su Diplome za sudjelovanje i majice kao uspomenu na ovaj nezaboravan dan.

Ovaj događaj je bio izvrsna prilika za učenike da na interaktivan način uče o povijesti svog grada. Zahvaljujemo Karlovačkoj građanskoj gardi i zapovjedniku Emilu Črneu na njihovom vremenu i trudu, te se veselimo budućim suradnjama i sličnim događanjima u našoj školi.