« Svibanj 2024 »

Predstavljanje Erasmus+ projekta Sustainable Development Goals for Pupils (Ciljevi održivog razvoja za učenike)
Autor: Maja Lukić, 13. 4. 2023.

Projekt je započeo 1. 5. 2021. godine i završava 30. 4. 2023. godine. Projekt je imao dva cilja: izrada nastavnih materijala koji razvijaju učenikove ključne kompetencije 21. st., kao što su kritičko razmišljanje, kreativnost i rješavanje problema, a sve to učeći o 17 ciljeva održivog razvoja. Drugi cilj bila je izrada digitalne platforme na koju su postavljeni izrađeni nastavni materijali i dodatni sadržaji o održivom razvoju.

Svi će materijali nakon završetka projekta biti javno dostupni na besplatno korištenje na spomenutoj digitalnoj platformi. Nastavni materijali mogu se koristiti u online okruženju ali i u klasičnom radu u učionici.

Partneri na projektu:

- Eco Logic, Republika Sjeverna Makedonija

- OŠ "Malina Popivanova", Republika Sjeverna Makedonija

- OŠ "Kiril Hristov", Republika Bugarska

Predstavljanje projekta održalo se u školi. Pozdravni govor održala je Irmelina Sablić, ravnateljica OŠ Dubovac. Maja Lukić Puškarić, koordinatorica projekta za OŠ Dubovac prezentirala je strukturu programa Erasmus+ i projekta Sustainable Development Golas for Pupils. Nakon toga, Snježana Marković-Zoraja, učiteljica biologije i kemije, predstavila je dobrobiti sudjelovanja u programima Erasmus+. Kristina Fratrović, učiteljica matematike i informatike, i Krešimir Vojanić, učitelj informatike, predstavili su digitalnu platformu. Prezentiranje je završilo radionicom Andree Grkovski- Zimet, učiteljice hrvatskog jezika, o rodnoj ravnopravnosti (Cilj 5).

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije.