« Svibanj 2024 »

TREĆI MEĐUNARODNI SUSRET PARTNERA ERASMUS+ PROJEKTA
Autor: Maja Lukić, 8. 11. 2022.

Osnovna škola Dubovac bila je 3. i 4. studenoga domaćin međunarodnog sastanka partnera u Erasmus+ projektu Sustainable development Goals for Pupils iz Bugarske i Republike Sjeverne Makedonije. Kao partneri OŠ Dubovac u ovom projektu sudjeluju OU "Kiril Hristov" iz Stare Zagore, OU "Malina Popivanova" iz Kočana i Eco Logic iz Skopja.

Profesori naše škole uključeni u projekt su Krešimir Vojanić, učitelj, Andrea Grkovski- Zimet, učitelj savjetnik, Snježana Marković-Zoraja, učitelj savjetnik, Kristina Fratrović, učitelj savjetnik i Maja Lukić Puškarić, učitelj mentor i koordinatorica projekta za OŠ Dubovac.

Učenici naše škole priredili su kratku priredbu dobrodošlice za partnere i kolege na ovom međunarodnom projektu. Najprije se svojim nastupom predstavila naša bubnjarska skupina Dubosi, a zatim je uslijedio nastup učenika koji su izveli tradicijske pjesme, igre i plesove Karlovca i okolice. Temom ekologije i očuvanja prirode oduševili su nas učenici koji su izveli kratki Eko šou. Za kraj priredbe svojim su nas suvremenim plesom razveselili djevojčice i dječaci petih razreda.

Članovi Erasmus+ projekta naše škole zahvaljuju učiteljicama Dijani Cerovac, Davorki Časni, Kristini Mamić i Josipi Biličić, knjižničarki Ani Sudarević te vjeroučitelju Matiji Milošiću koji su sa svojim učenicima uvježbavali nastupe za priredbu i bez kojih priredba ne bi bila moguća.

Erasmus+ projekt ulazi u drugu fazu rada. Zadatak je da se nastavni materijali za online okruženje na temu održivog razvoja postave na digitalnu platformu koja se izrađuje.

Gostima iz Republike Sjeverne Makedonije i Bugarske bili smo dobri domaćini i nakon radnog dijela dana prošetali su gradom pod vodstvom turističke pratiteljice Ivančice Šebalj. Gosti su imali priliku posjetiti  Aquatiku te Muzej Domovinskog rata. Za rastanak smo pripremili prigodne poklone s proizvodima lokalnih proizvođača te Turističke zajednice Karlovačke županije.

Ostale fotografije pogledajte pod Opširnije.