DUBOVAC – ČUVAR ZVIJEZDE
Autor: Krešimir Vojanić, 21. 3. 2019.

Pod motom „Dubovac – čuvar zvijezde“ 20. ožujka obilježen je dan škole čime smo se ujedno i pridružili obilježavanju 440 godina postojanja našega grada. Neopterećeni zvonom, uobičajenim rasporedom te prostorom i vremenom, učenici i njihovi učitelji osmislili su različite i zanimljive aktivnosti u kojima je jedina granica bila njihova mašta i kreativnost.

Svježi, kao to jutro, simboličnom sadnjom mladog stabla otvorili smo dnevnu manifestaciju te time povezali proljeće, buđenje prirode i nas kao sudionike tog cjeloživotnog ciklusa. Probuđeni i posebno motivirani učenici pohrlili su svojim voditeljima radionica i predali se izazovima novog načina rada, neobremenjeni sjenom ocjena, testova i inih provjera.

U više od 20 radionica učenici su mogli proniknuti u tajne povijesti i sadašnjosti Karlovca te etno baštine grada i okolice; kroz likovne i literarne radove izrazili su svoj doživljaj i impresije o rodnome gradu, a možda smo, ni ne znajući, baš jučer svjedočili „rađanju“ nekog novog Nikole Tesle potaknutog radionicama iz STEM područja.

Osnaženi novim iskustvima, znanjima i vještinama svi sudionici okrunili su to bogatstvo doživljaja zajedničkim okupljanjem u školskom prostoru koji se s podnevnim početkom priredbe pretvara iz običnog hola ili aule u pozornicu ispunjenu vatrometom učeničkih vokalnoinstrumentalnih izvedbi.

S ponosom možemo zaključiti da smo zajedničkim trudom i velikom voljom uspješno preoblikovali jedan uobičajen školski dan u eksploziju boja, mirisa i doživljaja te smo time barem na nekoliko sati prekrili sivilo svakodnevnice novim nijansama neobuzdane inventivnosti.

Kako je sve izgledalo, pogledajte u našoj galeriji.