Ukupno: 1819896

ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ BIOLOGIJE
Autor: Biserka Ćurčija, 16. 3. 2018.

Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić iz Ogulina bila je domaćin Županijskog natjecanja iz biologije koje je održano 12. ožujka 2018.godine.

Na natjecanju su sudjelovali učenici sedmog i osmog razreda u kategoriji natjecanje u znanju i kategoriji istraživačkih radova.

U kategoriji natjecanja iz znanja za  sedmi razred iz naše škole na Županijsko natjecanje pozvana su četiri učenika i to su: Lucija Špiljak, Ivan Car, Jure Franko i Jakov Šare. Iz osmih razreda pozvano  je devet učenika; Filip Horvatić, Mia Prahović, Jakov Brozović, Dora Kučan, Lara Banić, Sara Lončar, Ana Maria Anić, Viktoria Moguš i Lana Rožman. Učenici Dora Kučan i Jakov Brozović proveli su istraživanje i prezentirali istraživački rad pod naslovom Utjecaj glazbe na klijanje i rast biljaka, pod vodstvom mentorice prof. Biserke Ćurčija. Mentori učenicima u pripremama za natjecanje u znanju bili su profesori Snježana Marković Zoraja, Mario Bastijančić i Biserka Ćurčija.

Naši učenici ostvarili su izvrsne rezultate!

U kategoriji natjecanja u znanju 1. mjesto na Županijskom natjecanju osvojila je Lucija Špiljak, 7.b razred.

U kategoriji osmih razreda najbolji su bili Filip Horvatić iz  8.b razreda, koji je osvojio drugo mjesto, dok je Jakov Brozović iz 8.a razreda zauzeo  treće mjesto.

Istraživački rad Dore Kučan i Jakova Brozovića predložen je za Državno natjecanje.