Slikovni rezultat za upisi u srednju

« Srpanj 2018 »

OŠ Dubovac na Vrtuljku
Autor: Ana Sudarević, 23. 5. 2017.

Osnovna škola Dubovac već petu godinu sudjeluje na Karlovačkom vrtuljku. Ove godine ponudila je učenicima karlovačkih osnovnih škola i dječjih vrtića pet radionica. Osim učitelja, kao voditelji radionica pridružili su im se i učenici. Radionice su održane u OŠ Dubovac i na lokacijama u gradu.

Učenice 7. a razreda Dora Kučan i Sara Lončar s mentoricom Brankom Božić održale su radionicu dramskih igara.

Bajka o ribaru i ribici poslužila je kao predložak za izradu taktilne slikovnice. Likovni dio izradili su učenici 7. a, 7. c i 8. d razreda s mentoricom Aleksandrom Škrtić, a učenici 5. d razreda sudjelovali su u pisanju teksta bajke i svojih imena na brajici uz pomoć Elene Mrkonja i Andree Grkovski Zimet.

Priče koje kruže Dubovcem mogli su čuti učenici koje im je ispričala Željka Jančić na starom gradu Dubovcu.

Zaljubljenici u prirodu mogli su sudjelovati u radionici Život u ritmu vode na jezeru Luščić koju su vodile Jasna Višnić i Snježana Marković-Zoraja.

Naša je školska knjižnica na jedan dan pretvorena u zoološki vrt na radionici ZOO u knjižnici. U posjet su nam došli učenici 3. c razreda OŠ Dragojle Jarnević, a radionicu su vodile Bianka Dobrinić Ćosić, Ana Sudarević uz pomoć učenica Marte Sumina, Lare Mandić, Dore Kučan i Mije Prahović.

Veselimo se sljedećem Vrtuljku!