ŠKOLA ZA SVE UZ POMOĆNIKE U NASTAVI

ŠKOLSKI OBROK ZA SVAKO DIJETE

« Kolovoz 2022 »

VEČER UZ MATEMATIKU U PŠ VELIKA JELSA
Autor: Krešimir Vojanić, 11. 12. 2015.

Učiteljice PŠ Velika Jelsa organizirale su 3. prosinca još jednu Večer matematike, na sveopću radost svojih učenika i njihovih roditelja.

Tom je prigodom matematika jedan prosječan četvrtak preobrazila u magičnu manifestaciju logike i zabave uz nepoznanice, trigonometriju i aritmetiku.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica, nalik sajmu - sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi, te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Nadalje, dokazano je da pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na rezultate učenika u školi, a ovaj događaj pomaže jednima i  drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.

Cijelo događanje organizira Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a provode ga učitelji matematike i učiteljice razredne nastave.

Kako je protekla Večer, možete pogledati u našoj galeriji.