« Svibanj 2024 »

BRINITE ZA PLANET SVAKI DAN, A NE SAMO KADA JE ROĐENDAN!
Autor: Snježana Marković Zoraja, 30. 4. 2024.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja diljem svijeta kako bi jačala svijest ljudi prema prirodnome okolišu. Naš planet, treći kamenčić od Sunca, star je preko 4,5 milijardi godina i dom je mnogobrojnim ljudima.

Taj dan dobrodošao je podsjetnik da našem planetu pružimo pažnju i ljubav kako bismo osigurali bolju i zdraviju budućnost.

Zadatak odraslih je, kroz vlastiti primjer, osvijestiti djecu po pitanju zaštite i očuvanja okoliša i planeta na kojem živimo.

Cilj obilježavanja je razvijati svijest ljudi o očuvanju okoliša i prirodnih resursa, ukazivati na ekološke probleme te poticati društvo i pojedinca na djelovanje.

U našoj školi obilježili smo ovaj dan akcijom čišćenja vanjskog prostora škole, uređenjem šetnice uz obalu rijeke Kupe te sadnjom biljaka.

Prikupili smo značajne količine otpada, odvojili ih prema vrsti i odložili u za to predviđene spremnike, počistili smeće na ulazu u školu i na parkiralištu te počupali korov. Svatko od nas je svojim vrijednim rukama dao doprinos čišćenju i uređenju okoliša kako bi naša Zemlja mogla proslaviti svoj rođendan u punome sjaju i kako bismo joj pokazali koliko nam znači! Za učenike je to poseban dan jer bolje razumiju brigu o planetu za sve generacije koje dolaze.

Kako je sve izgledalo možete vidjeti u našoj galeriji.