« Svibanj 2024 »

UVIJEK JE NAJBOLJE VRIJEME ZA PRIČU
Autor: Ana Sudarević, 19. 10. 2022.

Nikad nismo preveliki za bajke i uvijek je vrijeme za priču, uvjerila nas je u to profesionalna pripovjedačica bajki, priča, mitova i legendi Margareta Peršić koja je i ove godine gostovala u školskoj knjižnici.

U Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica i Mjesecu hrvatske knjige naši su osmaši slušali i sudjelovali u dvije bajke koje im je s puno žara, emocija i energije ispričala Margareta. Pomalo iznenađeni u početku, kako je druženje odmicalo, učenici su se prepuštali priči pa su se u knjižnici izmjenjivali sve glasniji smijeh, uzdasi iznenađenja, spontani pljesak te, na kraju, i onaj gromoglasn i dugotrajni koji su nagradili pripovjedačicu.

Osim što smo ovim gostovanjem obilježili dvije važne manifestacije koje su u tijeku, svi (mi) sudionici uvjerili smo se u čarobnu moć priče – u isto vrijeme ona nas može nasmijati, zabaviti, opustiti, iznenaditi, začuditi (i šokirati), natjerati nas da se zacrvenimo te poučiti i potaknuti na razmišljanje.

Bogatiji za jedno novo, prije svega ugodno i dragocjeno iskustvo, veselimo s sljedećem druženju s Margaretom Peršić.

Zahvaljujemo se Školskoj knjizi na pomoći u realizaciji ovog susreta!