Baš je lijepo boraviti u boravku!
Autor: Tihana Cvitak Marinković, 1. 6. 2023.

Poštovani roditelji/skrbnici, dragi naši učenici!

Zbilja je nevjerojatno da smo svibanj već ispratili! Vrijeme leti i ne pita nikoga za mišljenje. 😊 Nama je jedno jasno – vrlo, vrlo uskoro naše ćemo knjige i torbe pospremiti i otići na zasluženi odmor! No ipak, red se mora znati pa su tako naše obaveze sve do zadnje vrijedno izvršene, a za svaki smo trud bili nagrađeni igrom i boravkom na otvorenom, što je za nas, djecu, najbolja nagrada. Dječjoj znatiželji i kreativnosti nema kraja i zato nam naše učiteljice uvijek pripreme nešto zanimljivo i motivirajuće, a rezultati aktivnosti su prekrasno šaroliki, često i zadivljujući. I zato je lijepo boraviti u boravku!

Slijedi popis aktivnosti:

• usmeno i pisano izražavanje: Zašto je maslačak bio radoznao? (stvaralačko pisanje);
  • važni datumi: Svjetski dan sunca (3.5.), Međunarodni dan vatrogasaca (4.5.), Svjetski dan Crvenog križa (8.5.), Dan Europe (9.5.), Dan kretanja, Dan ptica i drveća (10.5.), Svjetski dan pisanja pisama, Majčin dan, Međunarodni dan obitelji, Međunarodni dan svjetlosti, Međunarodni dan muzeja, Svjetski dan sporta;
  • likovni izričaj: Veselje proljetnih boja, Zastave Europe, čestitka za Majčin dan, Moja obitelj, Šarena ptica, Razglednica iz mog kraja, Afrička savana;
  • izrada uporabnih predmeta: projektor, Jagodica – poklon kutijica;
  • interpretacija: Šarena ptica;
  • zabavne aktivnosti: Mislimo izvan okvira!, igra asocijacije – more, Što crtamo iza leđa?, Matematička gusjednica (za ponavljanje matematičkog sadržaja)

Naše prekrasne radove pogledajte na sljedećoj poveznici:

Do iduće objave, srdačan pozdrav!

- vaše učiteljice produženog boravka -