« Studeni 2019 »

Ukupno: 1419232

ODRŽANO 23. DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA
Autor: Biserka Ćurčija, 19. 5. 2019.

Ovogodišnje državno natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa održano je u Našicama od 10. do 12. svibnja.

Provjeravalo se znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta te znanja i vještine pružanja prve pomoći.

Svojim sudjelovanjem mladi su pokazali interes za ova znanja koja, između ostalog, promiču uzajamno razumjevanje, prijateljstvo, suradnju te ublažavanje ljudske patnje.

Državno natjecanje održava se u Tjednu Crvenog križa koji se obilježava od 8.do 15.svibnja, a u kojem se prisjećamo osnivača Međunarodnog pokreta Henryja Dunanta.

Državnom natjecanju prethodila su školska, općinska i gradska natjecanja koja su se održala 9. ožujka, a nakon njih uslijedila su međužupanijska natjecanja 6.travnja na kojima su se natjecale pobjedničke ekipe s prve razine natjecanja.

U subotu 11.svibnja 2019. na državnoj razini natjecale su se najbolje ekipe s međužupanijskih natjecanja - 11 ekipa u kategoriji podmlatka i 10 ekipa u kategoriji mladih. Sveukupno se natjecalo 126 učenika. U kategoriji podmlatka koju čine učenici osnovnih škola natjecale su se ekipe koje dolaze iz društava Crvenog križa Buje, Dubrovnik , Đurđevac, Ivanić –Grad, Klanjec, Osijek, Vinkovci, Zadar, Zagreb, Zabok i ekipa Osnovne škole Dubovac iz Karlovca!

U veoma zahtjevnom natjecanju ekipa OŠ Dubovac osvojila je 6. mjesto.

Ekipu čine: Rene Gerovac Penić –vođa ekipe, te članovi Pia Škrtić, Petra Jovanović, Lucija Mavretić, Dora Močnik te Laura Bosiljevac.

Mentor ekipe je prof. Biserka Ćurčija. Praktični dio priprema učenici su uvježbavali s djelatnicima Gradskog drušva Crvenog križa Karlovac.