« Rujan 2020 »

Novo u knjižnici
Ugroženi „ratnici“ iz divljine
Autor: Ana Sudarević, 20. 12. 2012.

Spoj engleskog i biologije dogodio se u knjižnici! Učenici 7. b razreda pripremili su izlaganja o ugroženim divljim životinjama upoznavši suučenike s njihovim osnovnim karakteristikama: visina, težina, prebivalište, prehrana... Također, upozorili su koliko ih ima u svijetu, objasnili zašto se smatraju ugroženima te dali svoje prijedloge kako im pomoći. A da bi usmeno izlaganje bilo zanimljivije i živopisnije, učenici su izradili interaktivne postere – glogove – pa smo dobili mogućnost da sve te životinje i vidimo i čujemo.

Do kraja sata učenici su sudjelovali u zanimljivim aktivnostima od kojih je najzabavnija bila otkrivanje "životinje u sebi".  Kviz možete riješiti OVDJE!

Nakon izlaganja slijedila je igra krizić/kružić u kojoj se otkrivalo životinje, a potom su učenici otkrivali "životinju u sebi" rješavajući on-line kviz.

Na kraju treba spomenuti da je prezentacije i glogve, osim nastavnice engleskoga, pohvalila i nastavnica biologije.

Kristijan

Antonio