« Travanj 2020 »

ČITATELJSKI KLUB

Nastavljamo s druženjima uz knjigu i čitanje. U naš prvi ovogodišnji sastanak "uvelo" nas je 10 prava čitatelja Daniela Pennaca.

NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS : školska razina

Ove godine među natjecateljima bile su i dvije članice našeg Čitateljskog kluba - Iva K. i Viktorija M.

GLEDAM DODIROM

Posjetili smo interaktivnu izložbu Gledam dodirom u Galeriji “Vjekoslav Karas”.

Pokušali smo čitati i gledati prstima -  dodirivali smo brajicu i prekrasne skulpture profesionalnih kipara, ali i radove djece s oštećenjem vida iz Centra za odgoj i obrazovanje „Vinko Bek“. Također, imali smo priliku prošetati tzv. tamnom sobom kao i cijelim prostorom s povezima na očima.

Iza nas je posebno i vrijedno iskustvo.

DAN OTVORENIH VRATA GRADSKE KNJIŽNICE "IVAN GORAN KOVAČIĆ"

I mi smo u petak 13. prosinca prošli kroz otvorena vrata naše Gradske knjižnice. Između brojnih ponuđenih aktivnosti, odabrali smo šetnju po odjelima, besplatan upis, odnosno obnovu članarine te fotografiranje u selfie kutku.

Zahvaljujući ljubaznim knjižničarima, Aniti i Mariju, posjetili smo Dječji i Glazbeni odjel te se podsjetili na njihove usluge i mogućnosti. Potom je slijedio posjet tzv. bolnici za knjige ili knjigovežnici gdje nam je knjižničarka Nadica demonstrirala kako “izlječiti” odnosno popraviti uništene knjige. Također, zavirili smo i u kompaktuse što je bio poseban doživljaj jer tamo korisnici obično nemaju pristupa.

Posjet smo završili na Zavičajnom odjelu gdje smo pogledali neke od najstarijih knjiga koje se čuvaju u knjižnici.

A za kraj, posebno nas je sve razveselilo fotografiranje u selfie kutku gdje smo pokazali kako smo moćni zahvaljujući čitanju.

GLUMAC U GOSTIMA

Čitateljski klub posjetio je glumac Tvrtko Štajcer. Pričao nam je kako se postaje glumac te otkrio važne detalje na koje treba paziti kada glumimo s lutkom. Tvrka se trenutno može gledati u kazališnoj predstavi Lažeš, Melita u Splitskom kazalištu lutaka.

2. KARLOVAČKI MARATON PRIČA