preskoči na sadržaj

Osnovna škola Dubovac Karlovac

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

ŠESTAR

Priloženi dokumenti:
SESTAR-DIGITALNA BROSURA-1.pdf

ŠKOLA ZA SVE UZ POMOĆNIKE U NASTAVI

ŠKOLSKI OBROK ZA SVAKO DIJETE

KAKO SE ZAŠTITITI NA INTERNETU?

Priloženi dokumenti:
hakom brosura.pdf

Tražilica
Arhiva dokumenata
ENERGY@SCHOOL

Static HTML

 

KLIKNI I ČITAJ

Brojač posjeta
Ispis statistike od 22. 9. 2010.

Ukupno: 1822085
Ovaj mjesec: 6023
Ovaj tjedan: 1170
Danas: 1
ETTAEDU.EU

PRIJAVA NA STRUČNE SKUPOVE

 

UČILICA

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Kako motivirati roditelje
Autor: Valentina Blašković, 23. 4. 2018.

Za cijeli tekst kliknite na Opširnije!


KAKO MOTIVIRATI DJECU ZA ČITANJE :

smjernice za roditelje

  • "UHVAĆEN" U ČITANJU -   Pokažite djetetu da se čitanje ne veže samo uz školu. Neka vas dijete "uhvati" na djelu - dok čitate novine, časopise... nije važno. Pokušajte od toga napraviti igru. Izradite kupone "Uhvaćen u čitanju" i svaki put kad se člana obitelji "uhvati" da nešto čita, dodijeli mu se kupon. Na kraju tjedna zbroji se tko ima najviše kupona i dodijeli se simbolična nagrada.
  • ODREDITE VRIJEME ZA ČITANJE - Odredite posebno vrijeme u danu koje ćete vi i vaše dijete posvetiti čitanju. Zbog školskih obaveza uobičajeno vrijeme je najčešće prije spavanja, za doručkom ili poslije ručka. Na primjer, dijete može čitati vama dok perete posuđe, ili vi njemu čitajte (npr. novine) za vrijeme doručka. I 15 minuta dnevno dovoljno je za stvaranje navike čitanja.
  • IZRADITE ZID ZA GRAFITE O KNJIGAMA - Zalijepite na zid veći papir na koji će dijete zapisivati komentare i preporuke o knjigama koje je čitalo tijekom školske godine.
  • STVORITE PRILIKE ZA SVAKODNEVNO ČITANJENovine, časopisi, knjige uobičajeni su izbori za čitanje. Ali, ne zaboravite različite znakove, oglase, popise, tekstove na kutijama s hranom i slične svakodnevne stvari. Čitajte naglas sve riječi i tako djetetu predstavite čitanje kao način pomoću kojeg se otkriva svijet.
  • ODREDITE KUTAK ZA ČITANJE - Odredite posebno mjesto za vas i vaše dijete gdje ćete zajedno čitati. To može biti najdraža stolica, kauč, djetetov krevet ili vani, pod drvetom...
  • IGRAJTE SE ČITANJEM OKO SVIJETA - Izradite putovnicu i veliku zemljopisnu kartu svijeta. Svaki put kada dijete i vi pročitate priču o nekoj novoj zemlji ili geografskom području, obojite ga na karti i napravite pečat u putovnici.  Proširite ovu aktivnost ciljanim istraživanjem o različitim zemljama, čitanjem novina i gledanjem vijesti.
  • PODIJELITE SVOJE PRIČE - Pričajte djetetu priče iz svog života. To je zabavan način da ga naučite životnim vrijednostima, prenesete mu obiteljsku povijest i izgradite kod djeteta vještine slušanja i razmišljanja. Jednog dana će dijete možda poželjeti zapisati te priče.
  • UREDITE VLASTITU KNJIŽNICURazvijate djetetovu naklonost i poštovanje prema knjigama tako što ćete mu pomoći da oblikuje vlastitu knjižnicu. Napravite mu posebnu policu ili kutiju samo za njegove knjige. Ta knjižnica se popunjava knjigama koje je starije dijete već pročitalo, ili kupnjom novih knjiga koje ćete zajedno odabrati.
  • ČITAJTE NAGLAS - Bez obzira što već zna čitati samostalno, nastavite mu čitati naglas. Mlađi čitatelji uživaju slušajući priče koje još ne mogu sami svladati, a stariji vole ponovo poslušati svoje omiljene knjige. Potičite djecu da opisuju ilustracije ili naizmjence čitajte naglas istu priču. Iako djeca čitaju u školi, čitanje omiljenih knjiga u slobodno vrijeme je također važno.

Izvor: http://www.rif.org

------------------------------------------------------------





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju