ŠKOLA ZA SVE UZ POMOĆNIKE U NASTAVI

ŠKOLSKI OBROK ZA SVAKO DIJETE

« Kolovoz 2022 »

BUDI JAK KAO JAKOV - I TVOJ GLAS MOŽE POMOĆI!
Autor: Krešimir Vojanić, 5. 11. 2014.

Udruga Jak kao Jakov poziva te da svojim glasom podržiš hvale vrijedan projekt izdavanja slikovnica "Budi jak kao Jakov".

Registriraj se OVDJE te daj glas projektu karlovačke udruge Jak kao Jakov.

Za više informacija posjeti Facebook stranicu Udruge.

Unaprijed hvala za svaki glas!

Slikovnice "Budi jak kao Jakov" nastale su u vrijeme dok je Jakov bio na liječenju, po sjećanjima majke Ivančice Rubido koje je tekstualno uobličila dječija književnica Natali Šarić a ilustrirala studentica na akademiji likovnih umjetnosti Martina Bastalić. Imena slikovnica su zapravo Jakovljeve plišane životinje koje su se u njegovoj mašti pretvarale u junake i putnike približavajući mu mjesta na koja ga je bolest spriječavala da ode.

Cilj ovog projekta je realizacija,izrada i prezentacija pet slikovnica: KREČEKEŠ, LIJEŠTER, NJOŠKO, MIJUZA I KOŠTAR, zajedničkog naziva "Budi jak kao Jakov". Slikovnice su edukativnog karaktera, vrlo motivirajuće, vesele i humorne. Šalju poruku nade i vjere u bolje sutra oboljeloj djeci, potiču pozitivno razmišljanje, daju ohrabrenje za borbu sa opakom bolešću. Vedar i pozitivan duh ovih slikovnica, te njihov blagi humor vrlo je poticajan za naše onkološke bolesnike, ali i njihove roditelje, te olakšava komunikaciju sa bolničkim osobljem.