« Kolovoz 2020 »

Natjecanje u čitanju naglas
Autor: Ana Sudarević, 24. 10. 2013.

U Gradskoj knjižnici "Ivan Goran Kovačić" u Karlovcu 23. listopada održano je natjecanje u glasnom čitanju. Među 25 natjecatelja iz cijele županije, našu su školu predstavljale dvije učenice - Dora Kučan (4. a) i Lucija Čohan (3. d). Cilj natjecanja je popularizacija knjige, odnosno čitanja, posebno glasnog. Svaki je natjecatelj trebao pripremiti trominutno izlaganje tijekom kojeg je predstavio odabranu knjigu, objasnio svoje razloge za odabir te nastojao zainteresirati ostale da je pročitaju. Nakon toga, slijedilo je petominutno čitanje odabranog odlomka. Učenici, osnovnoškolci, natjecali su se u dvije kategorije: prva je obuhvaćala učenike od trećeg do petog razreda, a druga od šestog do osmog.
Stručni žiri bodovao je 6 elemenata izražajnog čitanja, a potom proglasio pobjednike po kategorijama. Pobjednica prve kategorije je naša Dora, a u istoj kategoriji Lucija je osvojila treće mjesto. Pred Dorom je sada priprema za nastup na državnoj razini, a natjecanje će biti 13. studenoga na Interliberu u Zagrebu.
Čestitamo objema kao i njihovim mentoricama Branki Božić i Tatjani Horvatin.

Dorina najdraža knjiga je Ljubavne muke jednog Luke.

Lucija čita ulomak iz knjige Maša i životinje.

Čestitamo objema kao i njihovim mentoricama Branki Božić i Tatjani Horvatin.

Dora prima nagradu za osvojeno 1. mjesto.

Dora i Lucija s članicom žirija knjižničarkom Tanjom.