« Kolovoz 2020 »

MEĐUNARODNI DAN OBITELJI I HLAPIĆ U SLIKOVNICI
Autor: Ana Sudarević, 16. 5. 2013.

Međunarodni dan obitelji obilježen je u našoj školi izradom taktilne slikovnice za slijepu i slabovidnu djecu. Tema slikovnice je obitelj i njezina vrijednost u životu pojedinca, a tekst je, na osnovi romana Čudnovate zgode šegrta Hlapića, pripremila profesorica Andrea Grkovski Zimet. Na taj smo način ujedno obilježili 100. obljetnicu prvog izdanja ovog popularnog romana.

Slijepa učenica, koja pohađa 7. razred, prepisivala je tekst na Brailleovo pismo, a učenici-članovi likovne grupe pripremali su materijal pod vodstvom profesorice Aleksandre Škrtić. Kao uvod u radionicu, sudionici su pogledali izložbu 100 godina Hlapića u školskoj knjižnici koju je pripremila knjižničarka Ana Sudarević.

Ovo je druga taktilna slikovnica koja je izrađena u našoj školi, a ukupno četvrta u čijoj su izradi sudjelovali naši učenici.

Aktivnost je uvrštena na službenu facebook stranicu Hrvatske udruge istraživača dječje književnosti.