ŠKOLA ZA SVE UZ POMOĆNIKE U NASTAVI

ŠKOLSKI OBROK ZA SVAKO DIJETE

« Kolovoz 2022 »

MALA TRIBINA SA ZLATKOM KRILIĆEM
Autor: Dubravka Mužar, 15. 2. 2022.

Početak tjedna bio je prava prilika za jutarnje druženje s književnikom Zlatkom Krilićem. Susret je započeo u 8:45 s učenicima 5.a  koji su željno iščekivali susret s neponovljivim, jedinstvenim i duhovitim Zlatkom kako je tražio da ga učenici zovu.

Zlatko Krilić je na početku prošetao prostorijama Društva hrvatskih književnika, upoznao učenike s prvim predsjednikom kao i mnogim drugim poznatim književnicima, iznio je zanimljive informacije o povijesti Društva te učenicima pružio pogled na Trg bana Josipa Jelačića koji je ujutro još miran i tih te im  na kraju  rekao kako je i on sam sadašnji predsjednik Društva hrvatskih književnika.

Nakon uvodnoga dijela učenici su nestrpljivo čekali postaviti zanimljiva i ponekad teška pitanja, no Zlatko Krilić je svojim pametnim i duhovitom odgovorima nasmijao sve učenike te pokazao kako je ne samo veliki književnik, već i čovjek od kojega se puno može naučiti.

Na samome kraju susreta objasnio je važnost čitanja te koliko je čitanje važno bez obzira u kojem području radili. Rekao je da čitajući maštamo, stvaramo nove ideje, učimo nešto novo i da postajemo bolje osobe.

Mi na kraju samo možemo reći: „Hvala Vam Zlatko na druženju i  svim izrečenim mislima koje su u nama zapisane!“