ŠKOLA ZA SVE UZ POMOĆNIKE U NASTAVI

ŠKOLSKI OBROK ZA SVAKO DIJETE

« Kolovoz 2022 »

eTWINNING PROJEKTI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Ana Sudarević, 29. 9. 2021.

Članovi Čitateljskog kluba uključili su se ove školske godine u dva eTwinning projekta – Ljepota čitanja 2 i Pink Shirt Day. Ohrabreni pozitivnim iskustvima prošlogodišnjeg sudjelovanja, radujemo se što ćemo i ove godine sudjelovati u brojnim zajedničkim aktivnostima s projektnim partnetima, ali i u osmišljavanju i provedbi samostalnih aktivnosti. Osim Čitateljskog kluba, u pojedine aktivnosti uključit će se i ostali zainteresirani učenici škole, od 1. do 8. razreda.

Detalji na http://www.os-dubovac-ka.skole.hr/skola/knjiznica/

Pink Shirt Day = Dan ružičastih majica

Glavni cilj projekta je prevencija vršnjačkog nasilja i podizanje učenikove svijesti o nužnosti njegovanja nenasilne komunikacije, dogovora i suradnje poštivanjem pravila lijepog ponašanja. Osim toga, ciljevi su:

• razvoj empatije, tolerancije, uvažavanje, prihvaćanje i poštovanje različitosti
  • razvoj ljudskih i moralnih vrednosti
  • razvoj IKT vještina, kreativnog mišljenja, likovnih i jezičkih vještina;
  • međupredmetno povezivanja nastavnih sadržaja i multidisciplinarni pristup u radu

Ljepota čitanja 2

Projekt je osmišljen s ciljem poticanja djece i mladih na čitanje u slobodno vrijeme. Aktivnosti predviđene projektom poticat će na čitanje djela koja nisu na popisu djela za cjelovito čitanje, razvijat će pozitivne stavove prema čitanju općenito, upozoravati na važnost čitanja u različitim situacijama i za različite potrebe.  Sudjelujući u projektu, učenici će bogatiti svoj rječnik, izražavati svoje stavove, osnažiti samopouzdanje te uvježbati usmeno i pismeno izražavanje.