UČENICI OŠ DUBOVAC SUDJELOVALI NA NATJECANJU KA RADDAR MATKA
Autor: Barbara Škarjak, 28. 5. 2019.

Učenici Osnovne škole Dubovac i ove su godine sudjelovali u ekipnom natjecanju KA RADDAR MATKA koje je održano u sklopu projekta KA RADDAR u prostoru Gimnazije Karlovac u subotu 25.5.2019. te time zaokružili još jednu uspješnu nastavnu godinu.

Učenici naše škole natjecali su se u dvije kategorije. U kategoriji "Matkači" (učenici 5. i 6. razreda) natjecale su se ukupno 23 ekipe iz škola iz cijele Županije, od čega su Osnovnu školu Dubovac predstavljale četiri ekipe. Učenici Dora Kranjčec, Gabi Lipošćak, Ela Koller i Matej Kuturovac pokazali su odličan primjer timskog rada te zauzeli izvrsno 3. mjesto u navedenoj kategoriji.

U kategoriji "Genijalci" (učenici 7. i 8. razreda) natjecalo su se ukupno 14 ekipa, od čega tri iz naše škole. Učenici Dominik Topić, Roko Grbiniček, Magdalena Sudac, Petra Jovanović činili su ekipu koja je pokazala izvrsno znanje i snalažljivost te time osvojila visoko 2. mjesto.

Osim navedenih učenika, našu školu predstavljali su sljedeći: Ante Bulaja, Vedran Mihalić, Bruno Trbušić, Vito Brozović, Lana Vukelja, Borna Kovačić, Sebastijan Halovanić, Mirna Radatović, Lucija Ribičić, Pavao Močnik, Ela Rastić, Lucija Špiljak, Marija Ivok, Lana Stanković, Iva Žaja, Laura Bosiljevac, Nika Grčić, Dora Močnik i Matija Veseljić.

Učenici su sudjelovanjem u ovom projektu imali priliku odmjeriti snage sa svojim vršnjacima iz drugih škola te time proširiti svoje znanje, steći nova prijateljstva i vrijedna nova pozitivna iskustva. Radujemo se nadolazećim sličnim projektima i natjecanjima u kojima ćemo s veseljem sudjelovati.