Ukupno: 1820653

MEĐUŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP UČITELJA BIOLOGIJE I KEMIJE U OŠ DUBOVAC
Autor: Biserka Ćurčija, 3. 9. 2018.

30. kolovoza 2018. OŠ Dubovac bila je domaćin međužupanijskog stručnog aktiva biologije za učitelje Karlovačke, Primorsko -goranske, Istarske i Ličko-senjske županije.

Tema skupa bila je rad s darovitim učenicima i rad s  učenicima s posebnim potrebama.

Skup je otvorila viša savjetnica Agencije za odgoj i obrazovanje Borjanka Smojver, dipl. ing, a dobrodošlicu sudionicima skupa poželjela je ravnateljica škole Irmelina Sablić, dipl. ing. Tom prilikom ravnateljica je sve nazočne upoznala s ustrojem i organizacijom rada u OŠ Dubovac, kao i sa svim projektima i uspjesima učenika i djelatnika škole.

Prvo predavanje održala je dr. sc. Zrinka Ristić Dedić po nazivom Okvir za poticanje i prilagodbu iskustava učenja te vrednovanje postignuća djece i učenika s teškoćama, te

Okvir za poticanje iskustava učenja i vrednovanje postignuća darovite djece i učenika.

Potom su učenici OŠ Dubovac prezentirali svoje istraživačke projekte s kojima su postigli izvaredne uspjehe u prošloj nastavnoj godini.

Učenik Eric Kovačina prezentirao je rad „Opažanje promjena fenoloških faza jorgovana“, a njegova mentorica prof. Snježana Marković Zoraja uvodno je objasnila sve parametre koji su bili potrebni za istraživanje. Spomenuti istraživački rad sudjelovao je na državnoj Smotri i natjecanju hrvatskih GLOBE škola, gdje je osvojio 2. mjesto, a uz mentoricu prof. Marković Zoraja, učenike je pripremala i prof. Jasna Višnić.

Učenici Dora Kučan i Jakov Brozović prezentirali su svoj istraživački rad na temu „Čuju li biljke?“ koji su radili uz mentorstvo prof. Biserke Ćurčija.

Rad je sudjelovao na županijskom natjecanju i prezentiran je na Festivalu znanosti 2018. u Karlovcu.

Prof. Korado Korlević održao je izuzetno predavanje na temu Primjeri rada s učenicima s posebnim potrebama.

U drugom dijelu stručnog skupa učitelji su sudjelovali u radionicama. Viša savjetnica Borjanka Smojver održala je radionicu Daroviti učenik - što i kako dalje?!, dok je defektologinja Jadranka Vučković održala radionicu Učenici s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama – naši izazovi.

Svi nazočni učitelji izrazili su zadovoljstvo s temama, predavačima i radionicama stručnog skupa. Posebna zahvala odnosila se na ravnateljicu i učitelje OŠ Dubovac koji su se potrudili što bolje organizirati skup.