MŽ GLOBE SMOTRA REGIONALNOG CENTRA KARLOVAC, 10.3.2017.

Autor: Snježana Marković Zoraja, 14. 3. 2017.

U OŠ Mahično održana je MŽ GLOBE smotra regionalnog centra Karlovac (Karlovačka županija, dio Primorsko goranske i dio Zagrebačke županije) s početkom u 10.00 sati prema vremeniku. Na smotri je sudjelovalo 11osnovnih i srednjih škola te dvije škole – gosti koje su se predstavile školu i svoj rad u protekloj godini.

U kategoriji smotre natjecalo se 8 OŠ i 3 SŠ. OŠ koje su prisustvovale smotri su OŠ Banija, OŠ Dubovac, OŠ Ljubo Babić, OŠ Cetingrad, OŠ Mahično, OŠ Fran Krsto Frankopan, OŠ Draganići i OŠ Barilović. Od SŠ smotri su pristupile Gimnazija karlovac, SŠ Jastrebarsko te Šumarska i drvodjeljska škola.

Nakon dužeg vremena odsustva sa smotri, ponovo su se GLOBE zajednici uključile u rad SŠ Delnice i OŠ Dragojla Jarnević pa su se ovom prigodom predstavile kao škole gosti.

Prema vremeniku predstavljanje škola je počelo u 10.00 a završilo u 12.00 nakon čega je povjerenstvo donijelo konačnu odluku o bodovima te izvijestilo škole o postignutom uspjehu.  Učenici su za vrijeme odmora  prošetali naseljem Mahično i posjetili atmosfersku i hidrološku GLOBE postaju. Nakon druženja i zakuske,  učenici regije su se bolje upoznali te sa zadovoljstvom se oprostili od našeg domaćina, OŠ Mahično i ravnateljice Gorane Simić – Vinski koja je u međuvremenu obavijestila lokalne medije. Već na kraju dana na portalima Radio Mrežnice i Ka portalu iznesene su glavne odrednice i vrijednosti  programa GLOBE za razvoj  učeničkog interesa za prirodoslovlje  i održivi razvoj.

OŠ Dubovac  osvojila je 84,99/100 bodova i predložena je za Državno natjecanje i smotru GLOBE koja će se održati 15.-17.5.2017. u Zadru. Našu školu predstavljali su učenici;  Pia Škrtić, Fran Pavličić, Roko Grbiniček, Rene Gerovac - Penić.

Međužupanijsko povjerenstvo GLOBE:

Snježana Marković-Zoraja,prof.

Ljiljana Panjević,dipl.ing.

Gorana Simić-Vinski, prof.- ravnateljica OŠ Mahično

« Kolovoz 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Dubovac Karlovac / Primorska 9, HR-47000 Karlovac / os-dubovac-ka.skole.hr / ured@os-dubovac-ka.skole.hr