Ukupno: 1820658

UPUTE I PREPORUKE ZA RAD U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.
Autor: Irmelina Sablić, 5. 9. 2021.

Poštovani roditelji/skrbnici, dragi učenici,

Na početku smo još jedne izazovne školske godine! Ljetni praznici došli su kraju. Nadamo se da ste se odmorili i zaželjeli nastave uživo, a ne na daljinu. Upravo ćemo tako i početi s nastavom, u učionicama, s vašim prijateljima i vašim učiteljima.

Zbog situacije uzrokovane epidemijom Covid-19 virusa rad i boravak u školi odvijat će se uz poštivanje epidemioloških mjera koje je propisao Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja u Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19. Nastavno na navedene Upute, Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je Modele i preporuke za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19. Moguće su daljnje prilagodbe uputa, ovisno o aktualnoj epidemiološkoj situaciji. Navedeni dokumenti nalaze se u prilogu.

Poštujmo upute i mjere vezane za poštivanje fizičkog kontakta, dezinfekciju ruku, nošenje maski, jer svatko od nas ima važnu ulogu u očuvanju sebe i zajednice zdravima.

PRIJE DOLASKA U ŠKOLU

Roditelji su dužni povremeno izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu te svaki put prilikom znakova koji mogu upućivati na povišenu temperaturu poput malaksalosti, umora, gubitka apetita, neuobičajene pospanosti, crvenila ili bljedila u licu, „staklastih“ ili suznih očiju, glavobolje i trbuhobolje te znakova respiratorne bolesti (kašalj, curenje nosa, grlobolja, bol u uhu).

Molimo roditelje da u školu ne šalju djecu:

• sa simptomima zaraznih bolesti: povišenom temperaturom, kašalj, teškoće u disanju, grlobolja, poremećaj njuha, proljev, probavne smetnje
  • ako im je izrečena mjera samoizolacije
  • ako imaju saznanja da je zaraženo koronavirusom

Također, molimo roditelje da ni sami ne dolaze u školu  u pratnji djeteta ako imaju gore navedene simptome.

U slučaju poboljšanja, ili pogoršanja epidemiološkog stanja ove se mjere mogu mijenjati.

1. DAN NASTAVE - ZA SVE UČENIKE OD 2. DO 8. RAZREDA

Svi učenici, osim prvih razreda, prva dva sata imaju sat razrednika, a sljedeća dva sata imaju prema rasporedu. Potrebno je za 1. dan ponijeti školsku torbu kako bi udžbenike i radne bilježnice mogli ponijeti kućama. Na satu razrednika učenici će se detaljno upoznati s epidemiološkim mjerama za ovu školsku godinu, dobiti raspored sati i sve ostale upute i važne obavijesti oko organizacije nastave. Prvi dan nastave nema užine.

ZAŠTITNE MASKE

Svi učenici od 5. do 8. razreda (osim učenika čije zdravstveno stanje to onemogućuje - navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik) obvezni su nositi zaštitne maske za cijelo vrijeme boravka u učionici za vrijeme nastave kao i u školskoj zgradi. Učenici moraju koristiti svoje maske. Svi učenici razredne nastave od 1. do 4. razreda, pohađat će nastavu bez zaštitnih maski uz predviđene higijenske mjere.

RASPORED UČIONICA

Svaki razred će, kao i prošle školske godine imati nastavu uvijek u istoj učionici, osim za vrijeme nastave Informatike i TZK, kada odlaze u specijaliziranu učionicu, odnosno dvoranu.

Veselimo se ponovnom susretu!